Kuşaktan Kuşağa Değerlerimizi Aktarıyoruz

 

"Yerel Tohumlar, Sürdürülebilir Tarım, Yerli Üretim"

 

 

 

Manisa Salihli Bintepeler bölgesinde karakılçık buğday üretimi ve zeytincilik yapıyoruz. Üretimlerimizde ekolojik denge, yerel çeşit tohum ve geleneksel yöntemlerin uygulanması konusunda çok hassas davranıyoruz.
 

 

Karakılçık buğdayı Anadolu’nun atalık tohum tahıllarından biridir. Taneleri doygun ve serttir. Bereketli topraklarımızdan hasat edilen buğdaylarımız kepek ve ruşeymi ayrıştırılmadan, taş değirmende öğütülür. Yavaş öğütülen buğdaydan elde edilen unlarımız, özü kaybolmadığı için, ürünlerimizi kendine has bir lezzete dönüştürür. Bu nedenle ürünlerimiz tok tutucudur.


Her bir ürünümüz en yüksek kalite içeriklerle, özen ve titizlikle üretilir. Sağlık açısından ürünlerimiz şeker ilavesizdir. Tat meyvenin kendi şekerinden gelir. Yağ olarak sızma zeytinyağı ve halis tereyağı kullanırız. Annemizin adını verdiğimiz markamızla ürettiğimiz ürünlerimizi afiyetle tüketmeniz dileğiyle.

 

“Doğanın Özünde herşeyi destekleyen bir güç var. Bu güç sizi de, ağacı da, toprağı da destekliyor. Eğer siz doğanın özündeki o büyük desteğin farkında olarak yaşıyorsanız, ağaç sizden su mu, toprak mı istiyor, bunu çok iyi anlıyorsunuz”

Emel Önal Özkaya - Memnune'nin en büyük kızı